دسته‌بندی نشده

رویبوس را بشناسیم – بخش دوم

خواص درمانی رویبوس را بهتر بشناسیم

نجات دهنده ی قلب و عروق

بر حسب مطالعاتی که انجمن پزشکی کره انجام داده است رویبوس سطح هورمون ها را متعادل نگهداشته و سبب بیشتر آزاد شدن هورمون از غده آدرنال میشود که مشکل فشار خون بالا را مرتفع میسازد. نیتروفاژین، آسپالاتین و کوئرستین موجود در رویبوس خواص ضد التهابی دارند در نتیجه در درمان بیماری های عروقی مانند سختی و انسداد سرخ رگ ها نقشی حیاتی ایفا میکند. همچنین آنتی اکسیدان کوئرستین موجود در رویبوس میتواند کلسترول های مفید HDL را افزایش داده و از چسبیدن کلسترول های مضر LDL به جداره های رگ ها و عروق جلوگیری میکند.

به جنگ دیابت بروید

رویبوس سبب سلامت و بهبود عملکرد پانکراس شده و موجب افزایش ترشح انسولین از آن میشود. همچنین آسپالاتین موجود در رویبوس باعث کاهش قند خون و افزایش مقاومت انسولین میشود. همچنین عملکرد جذب گلوکز توسط ماهیچه ها را بهبود می‌بخشد. پس میتواند نوشیدنی ای شفابخش برای بیماران دیابتی بوده و به پیشگیری از ابتلا به دیابت در افراد یاری برساند.

استخوان هایی محکم‌تر ، پوست و مویی شفاف تر

همانگونه که گفتیم رویبوس حاوی مقادیر بالایی از مواد معدنی است. موادی همچون کلسیم، منیزیم، آهن ، مس، منگنز ، روی و… است که سبب تراکم استخوان ها و تشدید استخوان سازی در بدن میشود. آلفا هیدروکسی اسید و روی موجود در آن بسیار برای پوست مناسب بوده تا آنجا که توصیه میشود تا برای درمان بیماری های پوستی از قبیل جوش ، آکنه و یا آفتاب سوختگی و سایر عوارض پوستی مستقیما روی پوست مالش داده شود.

بیشتر بخوانید  رویبوس را بشناسیم - بخش اول

جالب تر آنکه سالهاست زنان ژاپنی برای سلامت پوست و موی خود رویبوس مینوشند.

تنفسی بهتر

رویبوس موجب تقویت دستگاه تنفسی شده  ودارویی برای باز کردن مجاری هوایی ریه هاست بدین معنا که نایچه ونایژک ها را باز می کند و جریان هوا راآسان تر می سازد.

کلیه هایی سالم و بدون سنگ

افرادی که مشکل کلیوی وکلیه های سنگ ساز دارند باید بدانند که ماده‌ ای به نام اگزالیکاسید وجود دارد که سبب تشکیل کریستال بروز سنگ کلیه و بزرگتر شدن سنگ ها می شود مقادیر بالایی از اگزالیکاسید در چای و قهوه وجود دارد که این افراد از نوشیدن آنها متضرر می‌ شوند اما میزان اگزالیکاسید در رویبوس بسیار ناچیز و پایین است. ازاین رو افراد می توانند با جایگزین کردن رویبوس بر چای و قهوه موجب بهبود عملکرد کلیه ها شوند.

 

نویسنده: پارسا خسروآثاری

عکس: سارنگ فرزام فر

حقوق عکس متعلق به مجموعه ویستا سرزمین چای ایرانیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.