دسته‌بندی نشده

بهترین ماچا

بهترین ماچا را می توانید در فروشگاه اینترنتی ما خریداری کنید اما قبل از خرید این محصول  با خواص و طریقه مصرف آن در این مقاله آشنا شوید.

چای ماچا به پودری گفته می شود که از آسیاب بسیار ریز برگ های گونه ای از چای سبز بدست می آید و به وسیله همزنی به نام ویسک در آب یا شیر حل شده و نوشیده می شود.

خواص ماچا

هر فنجان چای ماچا برابر با حداقل ده لیوان چای سبز دارای خواص و فواید درمانی است. زمانی که چای سبز دم میکنیم نوشابه ی دم آوری شده را مینوشیم و برگ ها را دور میریزیم. اما در ماچا این خود برگ ها هستند که نوشیده میشوند و این خود دلیلی بر  بالا بودن فواید سلامتی در ماچاست.

ماچا منبعی غنی از آنتی اکسیدان هاست. ۱۳۷ برابر چای سبز آنتی اکسیدان دارد که به تعادل رادیکال های آزاد و مهار کردنشان کمک شایانی میکند. از پیری زود رس جلوگیری میکند و موجب جوان سازی پوست و مو میشود. همچنین منبعی سرشار از فیبر کلروفیل و ویتامین هاست.

چربی های انباشته را ذوب کنید!

ماچا با افزایش سوخت و ساز بدن موجب سوزاندن چربی ها میشود، اما صبر کنید ! این تمام ماجرا نیست… محققان طی سال ها مطالعه بر روی ماچا دریافته اند که نوعی کاتچین به نام EGCg در ماچا وجود دارد که باعث تحریک سیستم مرکزی عصبی میشود که موجب شده چربی ها در جریان خون آزاد شوند.
بدن از چربی ها به عنوان سوخت استفاده میکند و تمام!!
روی مبل بنشینید، ماچا بنوشید و لاغر شوید …

کافئین بدون تپش قلب

بیشتر بخوانید  یرباماته

چای ماچا دارای میزان قابل توجهی از کافئین است. اما در خود نوعی آمینواسید به نام ال-تیانین دارد که نوعی مسکن بوده و موجب متعادل شدن ضربان قلب و فشار خون شده و بدن را در حالتی آرام قرار میدهد.
پس زمانی که ماچا مینوشید انرژی شما به آرامی افزایش میابد و بدنتان شوک نمیشود. بعلاوه تحقیقات نشان داده که کافئین موجود در قهوه برای حدود یک ساعت در بدن شما باقی میماند اما کافئین ماچا تا چهار ساعت در بدن باقی مانده و به آن انرژی می‌بخشد.
با نوشیدن ماچا در کمال آرامش بدن شما انرژی و شادابی خود را بدست می آورد و جایگزینی بسیار هوشمندانه و سالم برای قهوه است.

آماده سازی مانند یک حرفه ای

آماده سازی ماچا بسیار لذت بخش است. خود را محدود به دستورالعمل ها نکنید و سعی کنید از لحظات لذت ببرید. کم کم به آن آب اضافه کنید و اجازه بدهید عطر و طعم دلپذیر ماچا شما را به دنیای خود ببرد.

نحوه مصرف چای ماچا

نحوه مصرف ماچا به این صورت است که 1.5 الی 2 گرم پودر ماچا را به هر فنجان آب اضافه میکنند.

در مرحله بعد باید با همزن مخصوص پودر چای ماچا و آب را با هم ترکیب کنید.

بهتر است که به مدت 30 تا 60 ثانیه در جهت زیگزاگ حرکت دهید تا مواد خوب با هم ترکیب شوند و چای کف کند.

چای سبز ماچا آماده نوشیدن است. برای داشتن بهترین ماچا نیاز است که این چای را از طریق سنتی تهیه کنید.

کاهش وزن با چای ماچا

بهترین ماچا دارای هورمون CCK است این هورمون توسط روده به صورت طبیعی تولید می شود. ماچا میزان ترشح این هورمون را افزایش می دهد. این هورمون در هنگام غذا خودرن به مغز فرمان می دهد که غذا به اندازه کافی وارد بدن شده است. این عمل موجب کاهش وزن می شود. 

بیشتر بخوانید  چای سفید

تاریخچه ای مختصر

خاستگاه اولیه ی چای ماچا به چین به سلسله ی تانگ برمیگردد در آن زمان استفاده از چای پودری در چین معمول بود و بعد از آن راهبانی که به چین سفر کرده بودند با ماچا آشناشده و آن را به ژاپنی ها معرفی کردند؛ سپس ماچا در ژاپن مورد توجه قرار گرفت و آیین و رسومات خاصی به آن پدیدار گشت.

تولید بهترین ماچا،فرآوری شبیه به چای سبز اما بسیار خاص

برای تولید بهترین ماچا، گونه هایی خاص از گیاه چای با شرایطی ایده آل پرورش میابد. چند هفته قبل از برداشت با ایجاد سایه هایی بر روی گیاهان موجب طولانی تر شدن فرایند رشد برگ ها میشوند. از این رو گیاه زمان بیشتری را به جذب مواد معدنی از خاک می پردازد و سبزینه بیشتری تولید می‌کند؛ بهترین و جوانترین برگ ها انتخاب شده و برداشت میشوند و مراحلی شبیه به چای سبز اما با کمی تفاوت و خاص تر را طی می‌کنند و در آخرین مرحله توسط آسیاب هایی، بسیار ریز و یه صورتی پودری نرم آسیاب میشوند.
این درجه‌ی بسیار ریز آسیاب خود باعث عصاره گیری بیشتر و آزاد شدن میزان بیشتر از خواص برگ ها در آب می شود.

 

نویسنده: پارسا خسروآثاری

عکس: سارنگ فرزام فر

حقوق عکس متعلق به مجموعه ویستا سرزمین چای ایرانیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.