دسته‌بندی نشده

یرباماته

یربا ماته، نوشیدنی بومی آمریکای جنوبی که از دهه های دور در فرهنگ مردم آن مناطق جزئی جدا نشدنی از همنشینی ها و تعاملات اجتماعی بوده است. حتی امروزه نیز هنگامی که در شهر های آرژانتین یا برزیل گشت و گذار میکنید افرادی را خواهید دید که یربا ماته به دست راه میروند و یا دور میزی جمع شده و با لیوان هایشان از این نوشیدنی در حال گپ زدن می باشند.

 

یربا ماته از گیاهی با نام Ilex paraguariensis که بومی مناطق آمریکای جنوبی است تهیه شده؛ برگ های آن را بر روی حرارت آتش خشک می کنند و در نهایت با ریختن آب داغ بر روی این برگ ها نوشیدنی ماته بدست می آید. اما معمولا برای چندین بار بر روی آن می ریزند و می نوشند و طعم آن رفته رفته شیرین تر می شود.

 

با آن که یربا مته طعمی سبز مانند دارد اما بسیار فرح بخش بوده و سبب بالا رفتن سطح هوشیاری و تمرکز شما میشود. به علاوه دارای میزان قابل توجهی از کافئین و مواد معدنی مورد نیاز بدن از جمله: منگنز، پتاسیم ، روی، فسفر، ویتامین های C ، A ، E ، B1 T B2 ، B3 ،B5 ، کلسیم ، آهن و … می باشد. از این رو نیاز بدن را از مواد معدنی مورد نیاز تامین کرده ونوشیدنی ایده آل برای شروع روز شما محسوب می شود.

 

یربا مته خواص آنتی اکسیدانی و سلامتی بسیار بالایی دارد و از ابتلا به سرطان جلوگیری میکند ؛ سبب سلامت سیستم عروق و افزایش گردش خون شده و از بروز آلزایمر جلوگیری می کند.

 

نوشیدنی یربا ماته به صورت سنتی، در ظرفی مخصوص به همراه نوعی نی فلزی با فیلتری فلزی در انتها به نام بامبیلو مصرف می شود.

 

نویسنده: پارسا خسروآثاری

عکس: سارنگ فرزام فر

حقوق عکس متعلق به مجموعه ویستا سرزمین چای ایرانیان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.