داستان ما از 17 سال پیش و سفر آرش لسان، موسس شرکت ویستا سرزمین چای ایرانیان و مالک برند تی­ تایم (Teatime)، به جنوب شرق آسیا آغاز می­شود. او که به عنوان یک مدیر صنعتی  به این سفر کاری رفته ­بود، به دنبال تهیه یک چای خوب، وارد یک مغازه چای فروشی شده و در آنجا با دنیای گسترده چای آشنا و شیفته فرهنگ چای نوشی می­شود. در آغاز آقای لسان به عنوان یک سرگرمی وارد این فضای تخصصی شده و در مواجه با تفاوت های عمده ما بین فرهنگ و تجربه چای نوشی در ایران و جهان و در راستای بهبود و ارتقا فرهنگ چای، دل مشغولی جذابی برای خود برگزید. او از همان سال­ ها به دنبال تامین چای با کیفیت، از یک تامین کننده قابل اعتماد، با برند تی­ لند (Tealand)، آشنا می شود و همکاری ما بین دو شرکت از سال 1395 به صورت انحصاری در ایران آغاز می­شود.

در حال حاضر آقای لسان متخصص و مدرسِ چای و داور مسابقات چای می­باشد و  با ایده تخصصی کردن دنیای چای در ایران، رویدادهای چای را برگزار می­کند.

شرکت تی­ لند در امارات، به مدیریت خانم اُولگا کولوتیلینا، با هدف تامین چای با کیفیت برای هتل، رستوران و کافه­ ها از سال 2004 در دبی شروع به کار کرد.

تی ­لند در حال حاضر از 42 کشور، بیش 320 نوع چای و دمنوش متنوع (در دسته­ های چای سفید، چای زرد، چای سبز، چای اولانگ، چای سیاه، چای رویبوس، یربا ماته، چای میوه­ ای و دمنوش) را به صورت خالص و ترکیبی از بهترین تولید کنندگان، تامین می­کند.

شاید بتوان دلایل آقای لسان در انتخاب تی ­لند را به شرح زیر بیان کرد:

  • تنوع بالای محصولات
  • وجود ترکیب­ های اختصاصی و انحصاری در سبد کالایی تی­لند
  • انتخاب بهترین تولید کنندگان
  • تولید محصولات به صورت کاملا علمی و تخصصی، بر اساس ویژگی­ های طعمی منحصر به فرد
  • ترکیب مواد اولیه هر محصول، پیش از فرآوری و ایجاد محصولاتی کاملا یکنواخت، با طعم و عطر بسیار قوی
  • ترکیب مواد اولیه ضمن رعایت اثر شیمیایی مواد بر هم به صورت علمی و بر اساس ویژگی­ های موثر بر سلامتی
  • تامین اصیل ­ترین چای­های سنتی از جمله Genmaicha

ماموریت تی­ تایم

آقای لسان بعد از آشنایی با دنیای تخصصی چای، متوجه خلا اساسی در تنوع و کیفیتِ تجربه چای­ نوشی در ایران شد. بر مبنای این اعتقاد که چای یک نوشیدنی با اصالت، ارزشمند و تحسین­ شده است و باید به دلیل ویژگی­ های طعمی و سلامتی آن، به بهترین شکل ممکن دم ­آوری و سرو شود؛ در تی­ تایم بر آن شدیم تا با تامین چای­ های متنوع به صورت پایه و ترکیبی، تجهیزات تخصصی دم­ آوری و سرو، برگزاری رویدادهای تخصصی از جمله مسابقات دم ­آوری چای و آموزش­ های تخصصی در زمینه معرفی انواع چای و دم­ افزارها، خواص انواع چای، روش­ های فرآوری، دم­ آوری و سرو، چای را در جایگاه حقیقی خود معرفی کنیم.

شعار تی­تایم          Joy is yours!

تی­ تایم یعنی به وقت چای! اما به وقت چای چه اتفاقی می­افتد؟

زندگی روزمره با پیچیدگی­ هایش، با تمام فشارهای روحی، ذهنی و جسمی که به انسان وارد می­کند، آرامش را از ما سلب کرده و باعث شده است فراموش کنیم درباره خودمان و خواسته­ های قلبی­ مان تامل کنیم. در این شتاب افسار گسیخته، مجالی برای تعمق و تامل نمانده که چطور از کیفیت زندگی لذت ببریم. ما در تی تایم اعتقاد داریم، فارغ از هر گونه ازدحام و شلوغی، به وقت چای می­شود یک دم آرامش داشت، یک دم تامل کرد و از زندگی لذت برد.

“لذت از آن توست!”

امیدواریم به وقت چای در کنارتان باشیم.