دسته‌بندی نشده

تأثیرات خوردن چای بر پروستات

تأثیرات خوردن چای بر پروستات

پروستات غده کوچکی است، که در زیر مثانه مردان قرار دارد و مجرای ادرار را احاطه کرده است. پروستات مایعی تولید می‌کند، با منی مخلوط و به شناور شدن اسپرم کمک می‌کند. همچنین هورمون مردانه تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون تبدیل می‌کند؛ تا بدن بتواند راحت‌تر از تستوسترون استفاده کند. گاهی با افزایش سن این غده از حد طبیعی خود بزرگ‌تر می شود، و به مجاری ادرار فشار می‌آورد. معمولاًیکی از راه‌های درمان آن عمل جراحی است.

هیپرپلازی خوش خیم پروستات، اصطلاح پزشکی که نشان دهنده، بزرگ شدن پروستات است. یکی از بیماری های شایع مردان است. محققان با تحقیقات بسیار به دنبال راه‌های جایگزین برای مدیریت این بیماری هستند، تا بتوانند بیماران را به جای عمل جراحی، با راه‌های مختلف بیماریشان را کنترل کنند. یکی از این راه‌ها  نوشیدن چای، است.

پلی فنولها مواد فعال چای هستند که ممکن است مسئول کمک به مدیریت هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH باشند. پلی فنول‌ها ترکیبات شیمیایی هستند، که در دسته ای به نام فیتوکمیکال ها یافت می شوند، که به طور طبیعی در گیاهان وجود دارند. مطالعات مختلف منبع معتبر نشان داده است که پروستات پلی فنول‌ها را راحت‌تر از سایر بافت های بدن جذب می‌کند. این نشان می دهد،به همین دلیل نوشیدن چای در درمان پروستات تأثیرگذار است. البته باید در نظر داشت که چای‌هایی که کافئین کمتری دارند، باید بنوشند مثل چای سبز و چای ماسالا و از خوردن قهوه و نسکافه پرهیز کنند، و در خوردن چای سیاه زیاده روی نکنند.

چای سبز و پروستات

تأثیر چای بر پروستات را اکثر محققان قبول دارند به خصوص چای سبز، که به دلیل مزایای ظاهری آن برای سلامتی بسیارمحبوب است. امروزه محبوبیت چای سبز افزایش یافته است و در حال حاضر دومین نوشیدنی پرمصرف در جهان است. چای سبز به عنوان یک نوشیدنی، جایگزینی برای قهوه و نوشابه‌های گازدار است، به‌خصوص که امروزه، مزیت ترکیبات پلی فنول، نیز به چای سبز اضافه شده است

بیشتر بخوانید  راهکار‌هایی برای خوش طعم شدن چای سبز

پلی فنول‌ها که در،درمان پروستات بسیار اثرگذارند، در غذاهای گیاهی فراوان هستند و  ویژگی آنها عبارتند از:

  • آنتی اکسیدان قوی می‌باشند.
  • ضد التهاب و درد هستند.
  • ضد سرطان می‌باشند.

ترکیبات فعال چای سبز عبارتند از:

  • اپی گالوکاتچین (EGC)
  • گالیک اسید
  • اسید کلروژنیک
  • اسید کافئیک
  • سایر پلی فنول ها

انواع چای

چای آشناترین و پراستفاده‌ترین نوشیدنی در میان مردمان ایران است. این موضوع سبب شده تا توجه افراد به تنوع و خاصیت‌ چای جلب بشه

به طور کلی، پلی فنول‌های خاص، که برخی از آنها در چای سبز وجود دارد، برای درمان علل و علائم BPH (پروستات) یافت شده است. این نشان می دهد که چای سبز می تواند به مدیریت BPH (پروستات)در کنار داروها و سایر درمان‌ها کمک کند.

چای سبز همچنین ممکن است بتواند به کنترل گلوکز در افراد مبتلا به سندرم متابولیک کمک کند.

علاوه بر این، برخی از مطالعات منبع معتبر نشان می دهد که بین سندرم متابولیک و بیماری‌های پروستات ارتباط وجود دارد. سندرم متابولیک باعث افزایش رادیکال های آزاد در بدن می‌شود. و سبب افزایش استرس اکسیداتیو می‌شود؛ که یک عامل خطر برای ایجاد BPH می‌باشد.

افزایش مصرف غذاهای حاوی پلی فنول مانند چای سبز ممکن است به مدیریت همزمان سندرم متابولیک و سایر شرایط کمک کند.

چای ماسالا و پروستات

چای ماسالا نیز یکی دیگر از چای های مفید برای پروستات است. چای ماسالا مخلوطی از ادویه جات است. هر ادویه ای که اضافه شود برای سلامتی مفید است. افزودن هر ادویه تضمین می‌کند، که دمای بدن گرم می شود و این به فرآیند هضم کمک می‌کند. هضم فرآیند مهمی است و هر گونه شکست در آن باعث افزایش یک عنصر سمی در بدن می‌شود. این سموم حرکات مفصل را مختل می‌کنند. با مصرف چای ماسالا، سموم از بدن پاک می شوند. چای ماسالا به بهبود گردش خون کمک می‌کند و همچنین به تأمین اکسیژن به تمام قسمت های بدن کمک می کند.

بیشتر بخوانید  فواید و معایب استفاده از چای سبز در بارداری چیست؟

بر اساس مطالعات مختلف، چای ماسالا به دلیل خواص آنتی اکسیدانی خود تا حدی به پیشگیری از مشکلات مربوط به پروستات نیزکمک می‌کند. به عبارتی، پروستاتیت مزمن یا التهاب غده پروستات می‌تواند با پلی فنول موجود در چای ماسالا تسکین یابد.

مصرف چای ماسالا باعث ایجاد سلامت حداقل 25 درصدی در افرادی که درگیر مشکلاتی از قبیل پروستاتیت مزمن هستند و هر روز مجبور به مصرف کوئرستین‌ اند شده است. موادی مانند میخک و دارچین که در ترکیبات چای ماسالا موجود هستند، به بدن انرژی لازم برای مبارزه با سلول‌های سرطانی را می‌دهد.

چای ماسالا از رشد رادیکال های سرطان زا جلوگیری می کند و می تواند از سرطان روده بزرگ نیز جلوگیری کند. ماسالا سرشار از خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. که علاوه بر پروستات سبب، سلامت قلب و کاهش کلسترول نیز می‌ود. با اضافه کردن ادویه‌های  ماسالا به غذا، شرایطی مانند آرتریت به خوبی کنترل می شود.

چای ماسالا از،  فلفل، دارچین، گشنیز، رازیانه، زیره و دارچین تشکیل شده است.. گاهی نیز به آن جوز هندی نیز اضافه می‌شود. طعم دارچین گرم و شیرین است. طعم فلفل گرم در نظر گرفته می شود. دستگاه گوارش در بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار مناسب گرما نیاز دارد.

چای ماسالا سرشار از فلفل سیاه است که علاوه بر کمک به پروستات به رفع مشکلات یبوست افراد نیزکمک می‌کند. فلفل سیاه باعث کاهش رشد رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود و از سرطان جلوگیری می‌کند. تهدید سرطان روده بزرگ و بزرگ شدن پروستات، با مصرف ماسالا تا حدودی کنترل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *