دسته‌بندی نشده

معرفی دمنوش‌های قلیایی‌کننده خون

دمنوش و سینی و فنجان

برخی از محصولات غذایی خاصیت اسیدی دارند و به همین خاطر بهتر است که برای قلیایی کردن بدن و خون‌تان نوشیدن دمنوش‌ها را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید. دمنوش‌های قلیایی‌کننده خون بهترین گزینه برای قلیایی کردن خون بدن‌تان می‌باشند. در این مقاله شما را با انواع دمنوش‌های قلیایی‌کننده خون آشنا می‌کنیم.

دمنوش‌های قلیایی

در طبیعت گیاهان و میوه‌های مختلفی وجود دارد که با تهیه‌ی دمنوش آن‌ها می‌توانید خون‌تان را قلیایی کنید. قلیایی کردن خون در سلامت بدن‌تان نقش بسزایی دارد. بنابراین، اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، نوشیدن دمنوش‌های قلیایی‌کننده خون را فراموش نکنید.

دمنوش یرباماته برای قلیایی کردن خون

دمنوش یربامیت، دمنوش فوق‌العاده مفید برای قلیایی کردن خون است. این دمنوش حاوی کلسیم، آهن، روی، منیزیوم، ویتأمین‌های مختلف، آنتی اکسیدان، فلاونول، کاروتن می‌باشد که برای سلامت بدن مهم و ضروری هستند. پس اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، نوشیدن این دمنوش پرخاصیت و قلیایی‌کننده خون را در برنامه روزانه‌تان بگنجانید.

دمنوش گیاهی

دمنوش گیلاس برای قلیایی کردن خون

برخی از میوه‌ها مانند گیلاس، غنی از آنتی اکسیدان و ترکیبات مفیدی هستند که نقش زیادی در سلامت بدن دارند. گیلاس حاوی فلاونوئید نیز می‌باشد و از آسیب رادیکال‌های آزاد ممانعت می‌کند. شما می‌توانید دمنوش گیلاس را نیز تهیه کنید. افرادی که خون‌شان اسیدی است، می‌توانند از دمنوش گیلاس برای قلیایی کردن خون خود استفاده کنند. این میوه‌ی مفید در بهبود عملکرد روده، قلب، معده، سلامت پوست، افزایش سوخت و ساز، بهبود هضم غذا نقش زیادی دارد. نوشیدن دمنوش گیلاس به تصفیه‌ی خون نیز کمک می‌کند و نقش زیادی در سلامت بدن دارند. به منظور تهیه‌ی دمنوش گیلاس که بهترین دمنوش قلیایی‌کننده خون می‌باشد، به هسته‌ی چند عدد گیلاس نیاز دارید. هسته‌های گیلاس را داخل آب ریخته و تقریباً 30 دقیقه روی حرارت خیلی کم قرار دهید تا دمنوش گیلاس آماده شود.

بیشتر بخوانید  مصرف دمنوش رازیانه برای چاقی

دمنوش قاصدک، بهترین قلیایی‌کننده خون

دمنوش قاصدک از دیگر دمنوش‌های مفید برای قلیایی کردن خون است. با قلیایی کردن خون می‌توانید از بروز برخی از بیماری‌ها جلوگیری کنید. دمنوش قاصدک حاوی ویتأمین، آهن، آنتی اکسیدان‌های مختلف می‌باشد و در کاهش وزن، بهبود عملکرد دستگاه گردش خون و کلیه‌ها نقش مؤثری دارد. اگر می‌خواهید دمنوش طعم و عطر بهتری داشته باشد، مقداری دارچین نیز حین دم کردن به دمنوش اضافه کنید. همچنین، ترکیبات دیگر مانند زنجبیل، زعفران را نیز می‌توانید به دمنوش قاصدک اضافه کنید تا عطر و طعم دمنوش بهتر و دلنشین‌تر شود.

دمنوش بابا آدم، بهترین دمنوش قلیایی‌کننده خون

دمنوش بابا آدم جزء بهترین دمنوش‌های قلیایی‌کننده خون است. با نوشیدن این دمنوش پرخاصیت می‌توانید خاصیت اسیدی خون‌تان را کاهش دهید. دمنوش بابا آدم حاوی ترکیباتی مانند کلسیم، ویتأمین است باعث کاهش خاصیت اسیدیته خون، بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌شود. به منظور تهیه‌ی دمنوش بابا آدم، می‌توانید حدود 50 گرم از تکه‌های خشک شده گیاه بابا آدم را به یک لیتر آب جوش اضافه کرده و به مدت 20 دقیقه اجازه بدهید تا دمنوش آماده شود.

دمنوش گاهی مفید

دمنوش رزماری و قلیایی کردن خون

دمنوش رزماری از دیگر دمنوش‌های مفید برای قلیایی کردن خون است. با نوشیدن این دمنوش پرخاصیت می‌توانید سطح اسیدیته‌ی خون‌تان را کاهش دهید. دمنوش رزماری حاوی ترکیبات مفیدی مانند ویتأمین‌ها و آنتی اکسیدان‌های مختلف می‌باشد که برای سلامت بدن مهم و ضروری می‌باشند.

دمنوش کامبوجا و قلیایی کردن خون

دمنوش کامبوجا به عنوان بهترین دمنوش قلیایی‌کننده‌ی خون نیز شناخته می‌شود. به منظور تهیه‌ی این دمنوش می‌توانید قارچ کامبوجا را با مقداری چای و کمی شکر به آب جوش اضافه کرده و تقریباً 30 دقیقه اجازه دهید تا دمنوش آماده شود. این دمنوش قلیایی‌کننده‌ی خون حاوی آنتی اکسیدان‌های مفید نیز می‌باشد که برای تقویت سیستم ایمنی، بهبود متابولیسم، درمان مشکلات معده مناسب است. این دمنوش را می‌توانید برای افزایش انرژی و به عنوان یک آرامش بخش نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  معرفی بهترین دمنوش ها برای غلبه بر سودا

دمنوش آبلیمو و عسل برای قلیایی کردن خون

برخی از افراد تصور می‌کنند که آبلیمو باعث اسیدی شدن خون‌شان می‌شود، اما اینطور نیست. نوشیدن آبلیمو به همراه عسل و تهیه این دمنوش می‌تواند خون شما را قلیایی کند. بنابراین، با نوشیدن دمنوش آبلیمو و عسل می‌توانید خاصیت اسیدیته خون‌تان را کاهش دهید. این دمنوش به علت دارا بودن آنتی اکسیدان‌ها، ویتأمین‌ها و فلاونوئید، در تقویت سیستم ایمنی، بهبود هضم غذا، بهبود عملکرد کبد نیز مؤثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *