دسته‌بندی نشده

معرفی بهترین نوشیدنی‌ها برای قلب

Introducing the best drink for the heart

یکی از ارگان‌های مهم بدن، قلب است. قلب به صورت میانگین در افراد بالغ در دقیقه 60 تا80بار ضربان دارد. قلب وظیفه‌ی خونرسانی به سلول‌های مختلف بدن را برعهده دارد، بنابراین باید اهمیت زیادی برای این ارگان اصلی بدن قائل شوید. اگر می‌خواهید از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کنید، مصرف برخی از نوشیدنی‌ها با بهبود سلامت قلب کمک زیادی می‌کند. با مصرف برخی از نوشیدنی‌های مفید می‌تواند درد قلب را تسکین داده و مشکل گرفتگی رگ‌های قلب را برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم که بهترین نوشیدنی برای رگ‌های قلب را به شما معرفی کنیم.

بهترین نوشیدنی برای رگ‌های قلب

انواع دمنوش‌های مفید مانند آب انبه، چای ترش، چای ماچا، آب لیمو، شکلات داغ، آب انار، آب آناناس، آب انگور، آب هویج و اسفناج برای بهبود رگ‌های خونی و تسکین درد قلب مفید است. همچنین، شما می‌توانید مصرف دمنوش سنبل الطیب، گل گاو زبان، دمنوش بادرنجبویه و چای سبز را در برنامه روزانه‌تان بگنجانید.

عنوان عکس اصلی	نوشیدنی مفید برای قلب

چای ترش برای بهبود سلامت قلب

از نوشیدنی‌هایی که برای حفظ سلامت قلب و عروق اهمیت زیادی دارد، چای ترش است. نوشیدنی چای ترش حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ویتأمین‌های مفید است که به بهبود عملکرد قلب و عروق کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید برای جلوگیری از گرفتگی رگ‌های قلب و تصلب شرایین، نوشیدنی چای ترش را مصرف کنید.

چای ماچا برای بهبود سلامت قلب

چای ماچا نیز از دیگر نوشیدنی‌های مفید برای بهبود سلامت قلب است. چای ماچا حاوی ویتأمین‌ها، آنتی اکسیدان‌های مفیدی است که با جلوگیری از تصلب شرایین مانع بروز بیماری قلبی می‌شوند. اگر می‌خواهید از گرفتگی رگ‌های قلب جلوگیری کنید، مصرف چای ماچا را در برنامه روزانه‌تان بگنجانید.

بیشتر بخوانید  طرز تهیه صحیح انواع دمنوش‌ها

شکلات داغ برای بهبود سلامت قلب

شکلات داغ، حاوی کاکائو می‌باشد که سرشار از انواع مواد معدنی و آنتی اکسیدان است. از آنجاییکه آنتی اکسیدان‌ها در سلامت قلب و عروق نقش مؤثری دارند، مصرف نوشیدنی شکلات داغ نیز می‌تواند به بهبود عملکرد رگ‌های قلب و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کمک کند.

آب لیمو برای بهبود سلامت قلب

نوشیدن آب مرکبات، به بهبود سلامت قلب و جلوگیری از گرفتگی رگ‌های قلب کمک زیادی می‌کند. با مصرف آب مرکبات می‌توانید از ابتلا به بیماری قلبی جلوگیری کنید. شما می‌توانید با نوشیدن آب مرکباتی مانند لیمو، به کاهش وزن و تقویت سیستم ایمنی کمک کنید.

آب انار برای بهبود سلامت قلب

آب انار حاوی پتاسیم، آنتی اکسیدان، آرژنین، لیکوپین است. به همین دلیل، مصرف نوشیدنی آب انار به بهبود گردش خون، جلوگیری از سفت شدن دیواره‌ی سرخرگ‌ها، بهبود رگ‌های خونی کمک زیادی می‌کند.

آب آناناس برای بهبود سلامت قلب

آناناس حاوی فیبر، پتاسیم، ویتأمین C و آنتی‌اکسیدان است. به همین دلیل، مصرف نوشیدنی آب آناناس می‌تواند باعث کاهش کلسترول شود. کاهش کلسترول هم در افزایش سلامت سیستم قلب و عروق نقش گسترده‌ای دارد.

آب انگور برای بهبود سلامت قلب

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انگور باعث ممانعت از گرفتگی عروق خونی و تشکیل لخته خون می‌شود. اگر می‌خواهید از سلامت قلب خود محافظت کنید به شما مصرف نوشیدنی آب انگور را پیشنهاد می‌کنیم. این نوشیدنی مفید به دلیل دارا بودن فلاونوئید‌ها با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و از تجمع پلاکت جلوگیری می‌کند.

آب انگور و انگور

آب انبه برای بهبود سلامت قلب

انبه، میوه‌ای حاوی پکتین، ویتأمینb، پتاسیم است. این میوه‌ی سرشار از مواد مغذی در کاهش میزان کلسترول، کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی نقش زیادی دارد. شما می‌توانید به صورت روزانه نوشیدنی آب انبه را مصرف کنید تا قلبی سالم داشته باشید.

بیشتر بخوانید  خواص چای ترش

آب هویج برای بهبود سلامت قلب

آب هویج از دیگر نوشیدنی‌های مفید برای جلوگیری از سکته، کاهش فشارخون در رگ‌های خونی و حفظ سلامت قلب است.

آب اسفناج برای بهبود سلامت قلب

آب اسفناج، حاوی ویتأمین‌هایی مانند منیزیم، پتاسیم است. شما می‌توانید با مصرف نوشیدنی آب اسفناج که فشار و کلسترول خون را کاهش می‌دهد، قلبی سالم داشته باشید. اگر تپش قلب دارید، مصرف نوشیدنی آب اسفناج بهترین گزینه است.

دمنوش گل گاو زبان برای بهبود سلامت قلب

گل گاو زبان دمنوشی مفید برای سلامت قلب و عروق است. این دمنوش مفید به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان‌های مفید با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و مانع بروز بیماری‌های قلبی می‌شود.

دمنوش بادرنجبویه برای بهبود سلامت قلب

دمنوش بادرنجبویه حاوی ترکیبات مفیدی است که با کاهش چربی خون، از بروز بیماری قلبی و تپش قلب جلوگیری می‌کند.

دمنوش سنبل الطیب برای بهبود سلامت قلب

دمنوش سنبل الطیب تأثیر زیادی روی کاهش فشارخون، کاهش کلسترول و در نتیجه سلامت قلب و عروق دارد.

چای سبز برای قلب برای بهبود سلامت قلب

مصرف چای سبز به دلیل اینکه منبع غنی از آنتی اکسیدان است، باعث تقویت قلب، جلوگیری از گرفتگی رگ‌های خونی و تسکین درد قلب می‌شود.

0 دیدگاه در “معرفی بهترین نوشیدنی‌ها برای قلب

  1. ناشناس گفت:

    غذاهای مفید برای قلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *