دسته‌بندی نشده

معرفی دمنوش مناسب بلغمی مزاج ها

دمنوش مناسب بلغمی‌ها

هر فردی دارای مزاج متفاوت است. افرادی که مزاج بلغمی دارند، باید به منظور حفظ سلامتی خود از رژیم غذایی خاصی پیروی کنند. همچنین، مصرف دمنوش‌ها نیز به غلبه بر بلغم کمک زیادی می‌کند. بلغمی‌ها افرادی دارای مزاج سرد هستند. افرادی که طبع بلغمی دارند، برای درمان مزاج بلغمی بهتر است دمنوش‌هایی با طبع گرم مصرف کنند.

بهترین دمنوش مناسب بلغمی‌ها

دمنوش‌های مختلفی برای درمان مزاج بلغمی وجود دارد. با مصرف دمنوش‌ها با طبع گرم می‌توانید مشکلات و بیماری‌های ناشی از بلغم را درمان کنید. در این بخش به بررسی دمنوش مناسب بلغمی‌ها می‌پردازیم.

دمنوش به لیمو برای غلبه بر بلغم

 دمنوش به لیمو دارای طبع خشک و گرم است و برای افراد دارای مزاج بلغمی بهترین نوشیدنی است. اگر به دنبال دمنوش لاغری برای مزاج بغلمی هستید به شما نوشیدن دمنوش به لیمو را پیشنهاد می‌کنیم. با مصرف این دمنوش گیاهی می‌توانید وزن‌تان را کاهش دهید و به وزن ایده‌آل خود برسید. همچنین، دمنوش به لیمو دارای خواصی مانند بهبود مشکلات گوارشی، درمان سردرد و رفع بی‌خوابی است. دمنوش به لیمو حاوی ترکیبات مفیدی است که به دلیل اینکه غنی از آنتی اکسیدان است، به مبارزه با رادیکال‌های آزاد نیز کمک زیادی می‌کند.

دمنوش دارچین برای غلبه بر بلغم

اگر می‌خواهید وزنی متناسب داشته باشید، مصرف دمنوش دارچین بهترین گزینه است. مصرف مرتب دمنوش دارچین در بلغمی‌ها کمک شایانی به کاهش وزن می‌کند. پس اگر مزاج بلغمی دارید و به دنبال کاهش وزن هستید، به شما مصرف دمنوش دارچین را پیشنهاد می‌کنیم. از خواص دیگر دمنوش دارچین می‌توان به کنترل کلسترول و چربی خون و در نتیجه لاغری اشاره کرد.

بیشتر بخوانید  خواص چای سفید برای لاغری

دمنوش بابونه برای غلبه بر بلغم

دمنوش بابونه به علت دارا بودن طبع گرم برای بلغمی‌ها مناسب است. با مصرف این دمنوش مفید می‌توانید مشکلات گوارشی را درمان کرده و سیستم ایمنی خود را نیز تقویت کنید. اگر به دنبال نوشیدنی مفید هستید، از مصرف دمنوش بابونه غافل نشوید!

دمنوش زنجبیل برای غلبه بر بلغم

زنجبیل دارای طبع گرم و خواص متعددی است. مصرف دمنوش زنجبیل می‌تواند به تقویت معده‌ی بلغمی‌ها کمک کند. اگر قصد لاغری را دارید، بهتر است بدانید که دمنوش زنجبیل، دمنوش لاغری برای مزاج بلغمی می‌باشد. همچنین، از خواص دیگر دمنوش زنجبیل می‌توان به تقویت کبد، رفع خستگی، رفع آرتروز اشاره کرد. افرادی که طبع بلغمی دارند با مصرف دمنوش زنجبیل می‌توانند قندخون و میزان کلسترول را نیز مدیریت کنند.

دمنوش به لیمو و آویشن برای غلبه بر بلغم و لاغری

مصرف دمنوش‌های ترکیبی مانند به لیمو و آویشن نیز درمانی مؤثر برای بلغمی‌ها است. از آنجاییکه دمنوش به لیمو و آویشن طبعی گرم دارد، از بروز بیماری‌های ناشی از طبع بلغمی جلوگیری می‌کند. همچنین، خواص دیگر این دمنوش شامل کاهش جوش صورت، رفع مشکل تنفسی و… می‌باشد. نوشیدن یک فنجان دمنوش به لیمو قبل از غذا به کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.

دمنوش بادرنجبویه برای غلبه بر بلغم

بادرنجبویه برای غلبه بر بلغم بهترین نوشیدنی است. همچنین، دمنوش بادرنجبویه برای بهبود مشکلات معده نیز بهترین گزینه می‌باشد. اگر به دنبال لاغری با مصرف دمنوش‌های گیاهی هستید، مصرف دمنوش بادرنجبویه می‌تواند برای شما مفید باشد.

دمنوش بهارنارنج برای غلبه بر بلغم

بیشتر بخوانید  معرفی انواع دمنوش‌های ضد التهاب

بهارنارنج گیاهی با طبع گرم و خشک است. افراد داری طبع بلغمی می‌توانند از این نوشیدنی مفید استفاده‌کننده. تقویت اعصاب، بهبود مشکلات گوارشی، رفع بی‌خوابی، تقویت معده، بهبود مشکلات تنفسی از خواص دمنوش بهارنارنج است.

دمونوش های مفید

دمنوش چای کوهی برای غلبه بر بلغم

دمنوش چای کوهی، دمنوشی معطر و دارای طبع گرم است. با مصرف دمنوش چای کوهی می‌توانید بر بلغم غلبه کنید و از بروز بیماری‌های مختلف جلوگیری کنید. این دمنوش گیاهی، درمانی مفید برای تسکین درد مفاصل می‌باشد.

دمنوش آویشن برای غلبه بر بلغم

دمنوش آویشن، دمنوشی مفید و حاوی ویتأمین‌های مختلف مانند B، A و E می‌باشد. با مصرف این دمنوش گیاهی مفید می‌توانید با مشکلاتی مانند افزایش وزن ناشی از مزاج بلغمی مقابله کنید.

دمنوش زیره سیاه برای غلبه بر بلغم

دمنوش زیره سیاه به دلیل دارا بودن طبع گرم، در چربی سوزی، کاهش کلسترول و کاهش وزن نقش بسزایی دارد. از خواص دمنوش زیره سیاه می‌توان به تقویت قلب، تقویت معده و تصفیه‌ی خون اشاره کرد.

لاغری برای افراد بلغمی

افرادی که دارای مزاج بلغمی هستند، احتمالاً دچار افزایش وزن نیز می‌باشند. اگر شما نیز مزاج بغلمی دارید و به دنبال راهی برای کاهش وزن هستید، نوشیدن دمنوش‌های گیاهی بهترین گزینه برای شما می‌باشد. با مصرف دمنوش‌های گیاهی، به وزن ایده‌آل خود دست پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *