دسته‌بندی نشده

بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری

بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری

امروزه با افزایش غذا‌های آماده و فست فود و همچنین کاهش تحرکات افراد مختلف، بسیاری از افراد با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند. یکی از راهکار‌های لاغر شدن، استفاده از دمنوش لاغری است و ما می‌خواهیم شما را با بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری در این مقاله آشنا کنیم.

بی‌شک شنیده‌اید: “هر جا دردی باشد درمانی هم وجود دارد. ” با دمنوش لاغری، این ذهنیت را کنار بگذارید و تنها کلمه سلامتی را جایگزین شنیده‌ها کنید. ما به شما یاد می‌دهیم که چطور سالم زندگی کنید.

هر کدام از ما تجربه یک بار کاشتن گل و گیاه را داریم و همه می‌دانیم برای رشد کردن، زنده ماندن و سرسبزی و ثمر دادن گیاه، چه چیز‌هایی لازم است. آب و خاک و نور خورشید جزء نیاز‌های اساسی برای رسیدن به هدف است. اکنون فکر کنید؛ اگر یکی از این نیاز‌ها را برطرف نکنیم، یا اینکه یکی از آن‌ها برطرف شود؛ اما از یک طرف نور کافی به گیاه نرسد و از طرف دیگر خاکی که به پای آن میریزیم سالم نباشد و یا اینکه با آبی سیراب کنیم که مواد سمی دارد، شک نکنید نتیجه‌اش یک گیاه مریض است و طولی نمی‌کشد که می‌میرد.

فنجان دمنوش لاغری

برای به ثمر نشستن هر کاری و رسیدن به هدف باید دنبال واقعیت گشت. راهی که دنبال کردن واقعیت را کوتاه‌تر می‌کند، طبیعی بودن آن است. ما انسان‌ها هم برای اینکه زنده باشیم و در سلامتی زندگی کنیم نیاز به مواد طبیعی داریم.

آرزوی لاغرشدن یک واقعیت است و برای رسیدن به این خواسته، باید عزم واقعی و یک راه طبیعی را در پیش گرفت. پس طبیعی است؛ که برای لاغر شدن اولین فکری که به ذهن خود شخص می‌رسد و اولین توصیه‌ای که به او می‌شود “مصرف دمنوش لاغری” است. حقیقت امر این است که دمنوش لاغری یک داروی طبیعی و دست یافتنی برای رسیدن به این هدف است.

راهکار رسیدن به لاغری با مصرف دمنوش لاغری

شاید فکر کنید یک مطب وجود دارد و یک نسخه هم دکتر می‌پیچد و زحمت رفتن به داروخانه را به جان می‌خرید و سپس خداحافظ درد و به درمان سلام می‌کنید. ولی این‌طور نیست، البته با این کار فقط یک راهکار طبیعی را سپری کرده‌اید. چون کاری که لازم بوده را انجام داده‌اید، اما کار باید به نتیجه برسد، نتیجه هم باید مطلوب باشد. فرمول زیر راهی ساده برای رسیدن به نتیجه است.

دمنوش لاغری + ورزش + رژیم مناسب

یکی از عوامل لاغرشدن فرد، افزایش سوخت و ساز بدن است. برای رسیدن به این نتیجه کار‌های زیادی می‌توان انجام داد. یکی از این کار‌ها استفاده از دمنوش لاغری، یک راه دیگر ورزش و تکمیل‌کننده این کار، رژیم مناسب است. قرار گرفتن این روش‌ها در کنار هم، به روند لاغری سرعت می‌بخشد. شاید راحت‌ترین گام برای هر فرد انتخاب گزینه دمنوش لاغری است. انتخاب دمنوش لاغری فرد را به سوی دو روش دیگر هل می‌دهد؛ چون مصرف آن باعث شادابی و افزایش انرژی می‌شود. پس تشویقی برای ورزش کردن فرد است و از سوی دیگر شاید هرکس توان مبارزه و پذیرفتن رژیم‌های لاغری را نداشته باشد، اما مصرف دمنوش لاغری به خاطر طعم و مزه‌ای که دارد تلخی آن را می‌گیرد.

بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری چه موقعی است

یکی از بیشترین سؤالاتی که در زمینه مصرف دمنوش لاغری توسط مشتریان مطرح می‌شود، دانستن بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری است. در جواب آن پرسش می‌توان گفت که بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری، پیش از خوابیدن و همین‌طور به صورت ناشتا می‌باشد. زیرا در این زمان‌ها مصرف دمنوش لاغری دارای بیشترین تأثیر است و خواص خود را بیشتر نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که بافت‌های چربی در ناحیه شکم جزء مقاوم‌ترین بافت‌ها می‌باشند و برای از بین بردن آن‌ها به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت. البته با مصرف منظم دمنوش لاغری و بیشتر کردن فعالیت بدنی خود، می‌توانید در زمان کمتری این بافت‌های چربی را از بین ببرید

دمنوش لاغری برای خانم‌ها

فواید مصرف دمنوش لاغری:

  • برطرف کردن اشتهای کاذب.
  • قبل از ورزش باعث سوزاندن کالری بیشتر می‌شود.
  • راهکاری طبیعی برای تضمین سلامت جسم و روح.
  • خاصیت سم زدایی و کاهش وزن را دارد.
  • کالری‌های دریافتی را سریع‌تر مصرف می‌کند.
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد.

چند نمونه دمنوش لاغری و بهترین زمان مصرف آن‌ها:

بعضی از دمنوش‌های لاغری، جزء ادویه‌هایی است که ما در طول روز استفاده می‌کنیم؛ اما روش و مقدار صحیح و بهترین زمان مصرف آن را بلد نیستیم.

از نظر پزشکان طب سنتی، بهترین زمان مصرف دمنوش لاغری دو ساعت قبل از صرف وعده‌های اصلی غذاست، اما این روش می‌تواند با توجه به تنوع دمنوش‌ها متفاوت باشد.

1. دمنوش لاغری زنجبیل:

زمانی که اشتهای زیادی دارید از آن استفاده کنید؛ چون زنجبیل طبعی گرم دارد و سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. بهترین زمان مصرف این دمنوش بعد از مصرف غذاست.

2. دمنوش لاغری هل:

بالا بودن فیبر در این داروی گیاهی، باعث افزایش سیری در فرد می‌شود و همچنین سوخت و ساز بدن را بالا می‌برد.

یک ساعت بعد از مصرف موادغذایی بهترین زمان استفاده است.

3. دمنوش لاغری نعناع:

بیشترین تأثیر آن بر روی معده فرد است. این دمنوش حرارت، قدرت و هضم معده را افزایش می‌دهد. می‌توان قبل از غذا از آن استفاده کرد، اما بهترین بهره را زمانی می‌توان از این دمنوش برد که اشتها افزایش یافته است.

4. دمنوش لاغری رازیانه:

استفاده از دمنوش لاغری رازیانه، باعث می‌شود کالری‌های دریافتی سریع‌تر مصرف شود، همچنین موجب کاهش گرسنه‌گی نیز می‌شود. این دمنوش را با معده خالی و قبل از وعده غذایی و همچنین قبل از خواب باید میل کرد.

5. دمنوش لاغری به لیمو:

ریزه خواری افراد را کاهش می‌دهد. موجب کاهش چربی‌های دستگاه گوارش می‌شود و کاهش اشتها را به دنبال دارد.

بهترین زمان مصرف این دمنوش، یک ساعت قبل از غذاست.

6. دمنوش لاغری چای سبز:

مصرف آن در وعده صبحانه تأثیر قابل توجهی در افزایش سوخت و ساز بدن دارد. این دمنوش کمک شایانی به کاهش وزن می‌کند و روزانه می‌توان شش فنجان مصرف کرد.

سخن آخر

چون مکانیسم افراد با هم متفاوت و قابل مقایسه نیست، هر دمنوش می‌تواند تأثیر متفاوتی روی افراد داشته باشد. نوع و میزان استفاده هر فرد بر اساس ذائقه، طبع بدن و نتیجه‌ای که به دست می‌آید، تعیین می‌شود. همان‌طور که بعضی از این دمنوش‌ها گرم و برخی نیز سرد است، طبع بعضی از افراد نیز گرم و بعضی دیگر سرد است، پس برای یافتن نتیجه صحیح و بوجود نیامدن مشکل، باید هر فرد متناسب با مزاج خود دمنوش را استفاده کند.

بیشتر بخوانید  چای کوهی چیست و چه خواصی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *